دستگاه فلت بد یو وی مدل FP-3020UV

  •  ابعاد کاری 30 در 20 سانتی متر
  • حداکثر دقت چاپ 1440 در 1440 دی پی آی
  • حداکثر ارتفاع کارگیر 11 سانتی متر
  • پنج رنگ CMYKW
  • میز کار متحرک
  • سیستم محافظ لامپ یو وی
  • ساخت ایران

 

 

 

 

  

 

کلیات

پس از عرضه دستگاههای سری FP-3040UV و FP-3060UV به بازار داخلی ، با توجه به نیاز بازار به دستگاههای کوچکتر یو وی و همچنین تکمیل سبد محصولات ،شرکت فیدار سگال پارسیان تصمیم به طراحــی و تولید نمونه کوچکتری با کد اختصاری FP-3020UV نمود. FP-3020UV تقریبا تمامی قابلیت های اسلاف خود را دارا می باشد . در این راستا باید خاطر نشان کرد که در طراحی دستگاه FP-3020UV برخلاف تمامی دستگاههای سایز A4 موجود در بازار ، برای ارائه ابعاد A4 ، بجای استفاده از پرینتر A4 از دستگاه A3 استفاده شده است . دلیل این امر ساختار بسیار ضعیف و بکار گرفتن موادی با کیفیت متوسط در دستگاههای سایز A4 ، جهت کاهش قیمت این دستگاهها میباشد که عملا باعث میگردد این سایز از دستگاه جهت تولید دستگاههای نیمه صنعتی فلت بد مناسب نباشند . دستگاه FP-3020UV نیز با استفاده از نرم افرار AcroRIP ، قابلیت استفاده از رنگ سفید و چاپ بر روی مواد تیره را نیز داراست .

 

چرا اپسون 1410 ؟

دستگاه های چاپ فلت بد ، معمولا بر اساس پرینترهای اپسون ، سری R1800 , R1900  و یا R2400 طراحی و ساخته می شود . این سری از پرینترها داری هد با هشت کانال رنگی و 180 نازل به ازای هر هد بوده و دارای سرعت چاپ مناسبی می باشند . پرینتر اپسون 1410 داری 6 کانال رنگی و 90 نازل به ازای هر هد می باشد .هر دوی این هد ها دارای دقت چاپ 5760  دی پی آی هستند ، ولی قیمت هدهای هشت کانال اپسون تا پنج برابر هد شش کانال بوده و با توجه به قدرت خرید مشتریان داخلی ، تصمیم گرفته شد با توجه به اینکه کیفیت چاپ این دستگاه ها تفاوتی نداشته و عمده تفاوت در تعداد کانال های رنگ و سرعت چاپ می باشد ، از دستگاه اپسون 1410  استفاده شود.

کیفیت چاپ

 

دستگاه FP-3020UV دارای شش کانال رنگی ست که توسط نرم افزار AcroRIP بصورت چهار رنگ CMYK بهمراه دو کانال سفید قابل استفاده خواهد بود .دقت چاپ نیز با استفاده از رنگ های یو وی حداکثر 1440 دی پی آی خواهد بود . دقت داشته باشید که این دقت باندازه کافی بالا خواهد بود که نمونه چاپ شما بسیار دقیق بوده و چیزی از نمونه چاپ دستگاههای مشابه کم نداشته باشد .

جوهر

 

نوع جوهر استفاده شده در دستگاه FP-3020UV اصطلاحا یو وی می باشد . این نوع از جوهر، هوا خشک نبوده و فقط پس از تابش نور یو وی که توسط یک منبع نور یو وی ، با توان و طول موج معین تولید می گردد ، خشک می شود . به عبارت دیگر بر خلاف جوهرهای معمولی که بر اثر تماس با هوا ، خشک می شوند ، جوهرهای یو وی تنها با تابش اشعه یو وی با توان و طول موج معین خشک می شوند . این قابلیت باعث می شود که جوهر یو وی ثبات و چسبندگی بسیار بیشتری بر روی انواع اجسام داشته  و بتوان از این نوع جوهر بر روی انواع اجسام چاپ هایی با ثبات و ماندگاری بسیار زیاد انجام داد . یکی دیگر از این قابلیت های جالب جوهرهای یو وی ، قابلیت هجمسازی آن می باشد. به عبارت دیگر اگر نمونه چاپ چندین بار (معمولا سه بار) تکرار شود ، چاپ دارای حجم شده و برجسته می شود . با اینکار جلوه های بسیار زیبایی را می توان به چاپ بخشید .

با استفاده از جوهر سفید ، FP-3020UV قابلیت چاپ بر روی انواع احسام ایره را نیز دادا خواهد بود . همچنین توسط نرم افزار AcroRIP ، کنترل کاملی بر روی رنگ سفید خواهید داشت و می توانید انواع گوناگونی از چاپ رنگ سفید خواهید داشت . 

 

تشخیص ارتفاع قطعه

 

دستگاه FP-3020 بصورت پیشفرض دارای سامانه تشخیص خودکار ارتفاع کار نمی باشد و در صورت درخواست مشتری قابل نصب خواهد بود. این سیستم در حین کار نیز فعال بوده و اگر ارتفاع قطعه کار افزایش یابد ، بصورتی که احتمال برخورد هد با قطعه کار وحود داشته باشد ، این سامانه به طور خودکار ارتفاع را تنظیم می بنماید. 

 

مشخصات کامل

متد چاپ                    ..............................   تکنولوژی میکروپیزو

تعداد نازل                  .............................   540 عدد

حداکثر ابعاد چاپ         .............................   30 در 20 سانتی متر(دهانه 30 سانت )

نوع هد                     .............................  اپسون R1400

حداکثر دقت چاپ         .............................  1440 در 1440 دی پی آی

سرعت چاپ              .............................   چاپA4  و دقت 1440 دس پی آی در هفت دقیقه

حداکثر ورن قطعه کار  .............................   4 کیلوگرم

درگاه                     .............................   یو اس بی 2

تعداد رنگ ها            ............................   پنج رنگ CMYKW

نوع جوهر               .............................  یو وی مخصوص فلت بد

سامانه رنگ             .............................  سیستم تزریق رنگ CISS

ظرفیت مخازن رنگ   .............................  یکصد سی سی به ازای هر رنگ

ولتاژ کاری               ...........................  110 و 220 ولت

توان مصرفی            ...........................  55 وات

وزن دستگاه             ...........................  20 کیلوگرم

ابعاد دستگاه             ...........................  70 در 55 در 35 سانتی متر

تصاویر

 

 

 

 

 

 

 برای نمایش بزرگتر روی تصاویر کلیک کنید

 

 

کاتالوگ

 

 

 

 

 

 

 

طراحی : آسان پرداز